Brunnhage, Lennart: Fotboll 1959-1974: Svenska fotbollsförbundets årsberättelse
Obs! Kan köpas i enskilda exemplar för 70 kronor styck. Är du intresserad av detta kontakta oss på info@litteretro.se
16 delar | Svenska sportförlaget AB [senare Brunnhages förlag AB] | 1960-1975 | Inbundna, rikt med bilder, mkt gott skick.
Chen, Bill/Ankenman, Jerrod: The Mathematics of Poker
*ConJelCo | Första upplagan | 2006 | 382 s. | 528 g | Häftad, laminerat omslag, nyskick.
Ciaffone, Bob: Improve your poker
A well-known professional player and writer explains how to play top-class poker.
Decisions on the rules of golf: Hamlyn
London | 2001 | 562 s. | Kartonnageband med skyddsomslag, försättsblad utrivet, annars mkt gott skick.
Högström, Jesper: Blågult: Fotbollslandslaget genom 100 år
Offside | 2008 | 230 s. | Häftad med flikar, framsida något lös intill ryggen, framsida flik ngt bucklig, annars mkt gott skick.
Holmberg, Oswald: Den svenska gymnastikens utveckling: Per Henrik Ling och hans verk
Natur och Kultur | 1939 | 206 s. | Blått klotband med gulddekor, medbundet omslag, ill., fläckade pärmar, annars gott skick.
Jannersten, Eric: Slamteknik med precision
Jannerstens Förlag/Bridgeakademin | Jannerstens bridgebibliotek 14 | Andra upplagan | 1987 | 191 s. | Limhäftad, nyskick.
Johnson, Bertil G: Acol
Jannerstens Förlag/Bridgeakademin | Jannerstens bridgebibliotek 4 | 1987 | Fjärde upplagan | 144 s. | Limhäftad, nyskick.
Jörnstedt, Bengt: Rena linjer, ren segling – Peter Norlin och hans båtar
*Nautiska förlaget | Första upplagan | 2007 | 256 s. | 1034 g | Inbunden, fotoill., nyskick.
Nordahl, Gunnar: Guld och gröna planer
Albert Bonniers förlag/Bonniers folkbibliotek | Originalupplaga | 1954 | 232 s. | Inbunden, ill., ngt snedläst, i övrigt gott skick.
Nordisk familjeboks sportlexikon
Komplett del 1-7 | Förlagsaktiebolaget A. Sohlman & Co | 1938-1949 | Halvfranskt marmorerat band med guldsnitt ovan, mycket gott skick.
Ståhlberg, Gideon: Schack från början
Rabén & Sjögren | Tredje upplagan | 1963 | 144 s. | Förlagets pappband, klippt försättsblad, i övrigt gott skick.
Thulin, J. G: Gymnastikatlas, del V: häfte I av lärobok i gymnastik
Text på svenska, engelska, tyska och franska.
P. A. Norstedts & Söner/Svenska gymnastikförbundets bokserie | 1938 | 168 s. + innehållsförteckning och annonser. | Ill., klotband, ringpärm, rikt ill., namnteckning, fasttejpad sidhänvisningslapp försättsblad, tejpad mellan pärm och försättsblad, fläckad pärm, annars gott skick.
Wohlin, Jan: Markeringar
Jannerstens Förlag/Bridgeakademin | Jannerstens bridgebibliotek 5 | Andra upplagan | 1987 | 140 s. | Limhäftad, nyskick.
Updating...
